ՀՀ ԱԺ եվրոպական ինտեգրման հարցերի մշտական հանձնաժողովը նիստ է գումարել
ՀՀ ԱԺ եվրոպական ինտեգրման հարցերի մշտական հանձնաժողովը նոյեմբերի 9-ին Նաիրա Զոհրաբյանի նախագահությամբ տեղի ունեցած նիստում որոշում է ընդունել ՀՀ ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի հետ համատեղ դեկտեմբերի 1-ին անցկացնել խորհրդարանական լսումներ «Հայաստան-Եվրամիություն. համապարփակ եւ խորացված գործընկերություն» թեմայով: Լսումներին կմասնակցեն ՀՀ ԱԺ պատգամավորներ, ՀՀ-ում հավատարմագրված դեսպաններ, ՀՀ կառավարության անդամներ, միջազգային կառույցների եւ քաղաքացիական հասարակության ներկայացուցիչներ:
Նաիրա Զոհրաբյանը նաեւ տեղեկացրել է, որ նոյեմբերի 13-ին հանձնաժողովը կայցելի Երեւանի «Նուբարաշեն» եւ «Դատապարտյալների հիվանդանոց» քրեակատարողական հիմնարկների բուժհատվածներ՝ ծանոթանալու դրանց կահավորմանն ու սպասարկմանն առնչվող հարցերին եւ խնդիրներին:
Նիստի ավարտին հանձնաժողովի նախագահը նաեւ նշել է, որ առաջիկայում հանձնաժողովում նախատեսվում է աշխատանքային քննարկումներ կազմակերպել «Ընտանեկան բռնության կանխարգելման եւ ընտանեկան բռնության ենթարկված անձանց պաշտպանության մասին» ՀՀ օրենքի նախագծի, ինչպես նաեւ Ամուլսարի հետ կապված խնդիրների վերաբերյալ:

On November 9, at the sitting the RA NA Standing Committee on European Integration moderated by Naira Zohrabyan made a decision to hold parliamentary hearings together with the
RA NA Standing Committee on Foreign Relations on December 1 on the theme Armenia-European Union: Comprehensive and Enhanced Partnership. The RA NA deputies, Ambassadors accredited in the RA, the members of the RA Government, representatives of the international structures and the civil society will take part in the hearings.
Naira Zohrabyan also informed that on November 13 she would visit the medical service department of Yerevan Nubarashen and the Hospital for Convicts Criminal-Procedure Penitentiary Institutions to get acquainted with the issues and problems relating to their refurbishment and service.
At the end of the sitting the Committee Chair has also noted that in future it is designed to organize working discussions the RA draft law on Prevention of Domestic Violence and Protection of the Persons Subjected to Domestic Violence, as well as the problems connected with Amulsar.