ՀՀ ԱԺ եվրոպական ինտեգրման հարցերի մշտական հանձնաժողովը նիստ է գումարել
ՀՀ ԱԺ եվրոպական ինտեգրման հարցերի մշտական հանձնաժողովը նոյեմբերի 9-ին Նաիրա Զոհրաբյանի նախագահությամբ տեղի ունեցած նիստում որոշում է ընդունել ՀՀ ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի հետ համատեղ դեկտեմբերի 1-ին անցկացնել խորհրդարանական լսումներ «Հայաստան-Եվրամիություն. համապարփակ եւ խորացված գործընկերություն» թեմայով: Լսումներին կմասնակցեն ՀՀ ԱԺ պատգամավորներ, ՀՀ-ում հավատարմագրված դեսպաններ, ՀՀ կառավարության անդամներ, միջազգային կառույցների եւ քաղաքացիական հասարակության ներկայացուցիչներ:
Նաիրա Զոհրաբյանը նաեւ տեղեկացրել է, որ նոյեմբերի 13-ին հանձնաժողովը կայցելի Երեւանի «Նուբարաշեն» եւ «Դատապարտյալների հիվանդանոց» քրեակատարողական հիմնարկների բուժհատվածներ՝ ծանոթանալու դրանց կահավորմանն ու սպասարկմանն առնչվող հարցերին եւ խնդիրներին:
Նիստի ավարտին հանձնաժողովի նախագահը նաեւ նշել է, որ առաջիկայում հանձնաժողովում նախատեսվում է աշխատանքային քննարկումներ կազմակերպել «Ընտանեկան բռնության կանխարգելման եւ ընտանեկան բռնության ենթարկված անձանց պաշտպանության մասին» ՀՀ օրենքի նախագծի, ինչպես նաեւ Ամուլսարի հետ կապված խնդիրների վերաբերյալ:

9 ноября на заседании Постоянной комиссии НС по вопросам европейской интеграции под председательством Н.Зограбян принято решение о проведении 1 декабря совместно с Постоянной комиссии НС по внешним связям парламентских слушаний на тему “Армения – Евросоюз: всеобъемлющее и расширенное сотрудничество”. В слушаниях примут участие депутаты НС, аккредитованные в РА дипломаты, члены Правительства РА и представители гражданского общества.
Н.Зограбян проинформировала, что 13 ноября комиссия посетит медицинские блоки уголовно-исполнительных учреждений (УИУ) “Нубарашен” и “Больница для осужденных” с целью ознакомления с проблемами обеспечения инвентарем и уровня обслуживания.
В завершение заседания председатель комиссии также отметила, что в ближайшее время намечены рабочие обсуждения проекта закона РА “О предотвращении семейного насилия и защите лиц, подвергшихся семейному насилию”, а также по проблеме Амулсара.